Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Aukštalipio darbasAr kada nors pažiūrėję į laikrodį, esantį bokšto viršūnėje susimąstėte, kaip kas nors turėtų jį pasiekti, jei laikrodis sustotų ir reikėtų jį sutaisyti?

Tokiomis situacijomis į pagalbą dažniausia kviečiami aukštalipiai. Tai žmonės, kurių karjeros pasirinkimas yra aukštis ir darbas jame. Ne visi gali pasigirti esą bebaimiais aukščio fanais. 


Aukštalipio darbo aprašymas


Aukštalipiai dirba sunkiai pasiekiamose vietose aukštyje. Darbo principas nesusijęs nei su pastoliais, nei keltuvais. Tai prieiga prie probleminio taško virvėmis. Pagrindinė aukštos kvalifikacijos specialistų frazė, terminas yra „sauga pirmiausia“. Toks mąstymas darbinėje aplinkoje aukštalipiams padeda gerai jaustis ir atlikti savo darbą.Darbuotojų pareigos priklauso nuo jų kompetencijos ir aptarnaujamo kliento reikalavimų. Aukštalipiai gali atlikti naftos platformų patikrinimus ir remontą, taip pat metalo konstrukcijų dažymą auktyje, vėjo jėgainių aptarnavimą ir panašius darbus. Aukštalipiai dirbantys naftos platformose dažniausiai komandiruojami 2 savaitės darbe ir 2 savaitės atostogų. Taip pat, kaip ir kitiems platformų darbuotojams, taikomas alkoholio ir narkotikų vartojimo apribojimas.Kai kurie žmonės, aukštalipio karjerą pradeda nuo pagalbinio pozicijos. Pagalbinis nėra kvalifikuotas darbuotojas, todėl atlieka pagalbinius darbus apačioje ir visą dieną stebi alpinistus. Dažnas pagalbinis susižavi šiuo darbu ir pasuka pramoninio alpinizmo karjeros link.

Kita darbo aplinka, miesto aplinka, kurioje gali būti sutinkami aukštalipiai, yra kai kurios statybvietės. Dažna įmonė, kuri yra sudariusi sutartis dėl stadionų, ryšių bokštų ar kitų labai specializuotų statinių statybos, dažniausiai neišsivers be pramoninio alpinizmo atstovų. Kai kopėčios, pastoliai ar keltuvai paprasčiausiai negali pasiekti probleminės vietos, kviečiami aukštalipiai, atlikti statybos, suvirinimo ar tikrinimo paslaugas.Neretai aukštalipiai tiesiog lipa į aukštybinius pastatus atlikti valymo darbus, įprastą priežiūrą. Taip pat montuojami ir prižiūrimi reklaminiai skydai. Elektros perdavimo bokštai ir antenos taip pat yra vieta, kur prireikus gali būti išsiųsti aukštalipiai.

Nesenai atsirado nauja niša darbininkams, atliekantiems vėjo jėgainių remontą ir priežiūrą. Kadangi ši energijos gamybos forma populiarėja, auga darbuotojų, galinčių atlikti šias funkcijas, poreikis.Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Aukštalipiai ir pramoninis alpinizmas

Aukštalipių naudojama technika „ Rope Access “, ankeriavimas ir leidimąsis virvėmis yra viena saugiausių ir prieinamiausių prieigos sistemų leidžiančių dirbti aukštyje lauko ir vidaus sąlygomis. Tai novatoriškas sprendimas, teikiantis profesinį pranašumą lyginant su pastoliais ir keltuvais. Ši technika apjungia darbų prieigą, nes aukštalipiai gali nusileisti ir atsidurti visur, nors ir itin nepatogiose vietose, taip pat aplinkosaugą, nes nepadaroma žala aplinkai ir mobilumą. Darbuotojai gali greitai ir operatyviai pasiruošti įrangą darbui ir jį baigus taip pat greit viską susirinkti. Ir visa tai už vieną kainą. Dažniausiai atliekamos aukštalipių paslaugos: dažymo paslaugos, pastatų fasadų ir metalinių konstrukcijų dažymas aukštyje; konstrukcijų montavimas aukštyje; tarpblokinių siūlių remontas, hermetizavimas ir apšiltinimas; vėjo jėgainių aptarnavimas; stiklo paketų keitimas; visų fasado tipų hidroizoliaciniai darbai; langų ir fasadų valymas. Aukštalipių privalumai: